top of page
Müteahhit

Radyo Terapi Bölümü Tadilat ve revizyon işlemleri

RADYASYON ONKOLOJİ BÖLÜMÜ RADYOTERAPİ BİRİMİ ODA MAHAL HAZIRLIK TADİLAT VE REVİZYON HİZMETLERİ 

43253gtb_edited.png

CİHAZLARINIZ KADAR CİHAZ ODALARIMIZDA COK ÖNEM ARZ ETMEKTE.

GÖRSELLİK ÖN PLANDA OLMASI HİZMET VEREN SAĞLIK KURULUŞUNA GELEN HASTALARIN DAHA FERAH VE DAHA NEZİH ORTAM SUNULMASI PSKOLOJİK OLARAK HASTAYI RAHATLATMAKTA.

HHC MEDİKALL MÜHENDİSLİK OLARAK YILLAR İÇERSİNDE DEFORME OLAN RADYOTERAPİ BÖLÜMÜNÜ MODEREN VE ŞIK TASARIMLRLA YEPYENİ BİR  GÖRÜNÜME KAVUŞTURUYORUZ.

ELEKTİRİK,ELEKTRONİK, MOBİLYA, ZEMİN VE DEHA BİR ÇOK İŞLEVSEL VE GÖRSEL ALANLARI YENİLİYOR SORUNSUZ VE KALİTELİ REVİZYON TADİLAT HİZMETİ SUNUYORUZ.

Radyoterapi Bölümü Tadilat ve Revizyon İşlemleri

Günden güne değişen teknoloji ile birlikte kendini gösteren Radyoterapi bölümü, kanser tedavisi için kullanılır. Kanser tedavilerinin bir çoğunda sıklıkla tercih edilen bu cihazlar, cerrahi tekniker dahilinde belirli bir işleyiş ortaya koyar. İyileştirici bir süreç içinde ilerleme sağlayan Radyoterapi cihazları, süregelen hastalığa karşı dirençli bir yapı oluşturulmasına yardımcı olarak şikayetlerin giderilmesinde geniş çaplı bir kullanım oluşturur. Radyoterapi bölümü içinde uygulanan tadilat ve revizyon işlemleri, hasta bakımı için sıklıkla kullanım sağlayan cihazlar üzerinde onarım sunmaktadır. Sürekli olarak kontrol ve bakım gerektirmesi ile bu cihazların doğru sonuçlar vermesi oldukça önemlidir. Yüksek kalitesi ve modern tasarımlar sayesinde birçok kanser hastası üzerinde tercih edilmektedir. Radyoterapi cihazları tadilatları, uygulanacak olan işlem doğrultusunda değişiklik gösterirken cihazın türüne bağlı olarak farklılık ortaya koymaktadır.

Radyoterapi Bölümü Tadilat ve Revizyon Uygulanan Cihazlar

Radyoterapi bölümü için kullanılan birçok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların kendi alanları doğrultusunda çeşitli özellikleri ile işlevsellik ortaya koyar aynı zamanda pek çok hastalık üzerinde etki oluşturur. Cihazlar içeriği ve performans açısından çeşitli radyasyon yansıtarak hastanın vücuduna uyum sağlar. Radyoterapi cihazları üzerinde uygulanan tadilat ve revizyon işlemleri, cihazın tasarımı ve mekanizmasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yapı ile farklı olan birçok cihaz kullanıcılarına sunulurken bu cihaz ürünleri şöyledir;

 • Kilo voltaj ünitesi

 • Süper voltaj ünitesi

 • Mega voltaj ünitesi

 • Orta voltaj tedavi cihazı

 • Süperfisyal tedavi cihazı

 • Kontakt tedavi cihazı

 • Van de graaf jeneratörü

 • Lineer akseleratör

 • Cobalt 60

 • Betatron

 • Mikroton

 • Siklotron

Radyoterapi merkezleri, çeşitli cihazlar ile birçok hastaya kullanım olanağı sunarken uygun olan hastanelerin birçoğunda bulunmaktadır. Yüksek kaliteli tasarımları ve üstün işlevi açısından başta kanser hastalığı olmak üzere birçok kişiye uygulama imkanı sunmaktadır.

Radyoterapi Bölümü Tadilat ve Revizyon Nasıl Olmalıdır?

Teknolojini etkisi ile sürekli olarak değişim sergileyen cihazlar üzerinde düzenli olarak tadilat ve revizyon işlemleri uygulanmaktadır. Cihazın türü, işlevi ve özelliklerine göre uygulanan revizyon işlemi değişirken kullanım sağlayan alet formu açısından farklılık ortaya konulur. Radyoterapi bölümü için özel bir tasarım ile sunulan bu cihazlar, modern ve yüksek performanslı yapıları açısından geniş bir kitleye hitap etmektedir. Belirli kanser hastaları üzerinde kullanılan radyoterapi cihazları, çeşitli yöntemler ile onarım sağlamaktadır. Radyoterapi bölümü tadilat hizmeti, cihazlar için uyumlu olan merkezler ve alanlarda yapılır. Kullanılan materyale bağlı olarak bazı cihazların taşıma zorluğu ile olduğu alanda da revizyon oluşturulurken, genel olarak düzeltilebilir bir form sunmaktadır. Radyoterapi bölümü onarım hizmeti, yapılan tadilat işlemine uygun bir şekilde birçok farklı materyal kullanımı ile gerçekleştirilmekte bununla birlikte cihazların üstün potansiyeli gözler önüne serilmektedir.

Radyoterapi Bölümü Tadilat ve Revizyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Radyoterapi uygulamaları için özel olarak hazırlanan merkez ve alanlar bulunur. Bu alanlarda hastalar açısından uyumlu ve kontrollü bir uygulama sağlanırken bununla birlikte cihazların işlevselliği ile üst düzey tedavi oluşturulur. Radyoterapi bölümü cihazları, yoğun bir enerji ve çaba ile çalıştırılmasından dolayı düzenli bakım gerektirmektedir. Belirli kullanım sonucunda arıza ve bozulma durumlarıyla da karşılaşılabilir. Bu sebeple radyoterapi bölümü tadilat ve revizyon işlemleri, kullanıcıları ve uzmanları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 Tadilat ve revizyon işlemleri;

 • Düzenli bakım

 • Gerekli olan materyal desteği

 • Titiz kullanım

 • Cihazı dinlendirme

 • Bozulma durumunda ilgili merkezlere bildirme ile yapılmalıdır.

Bilinçli bir kullanım sonucunda radyoterapi cihazları, uzun ömürlü kullanım olanağı oluşturmaktadır. Bu sayede yüksek verim ve performansını yansıtarak oldukça geniş bir kitleye hizmet sağlamaktadır.

bottom of page