top of page
radyasyon zırhlama.jpg

HHC MEDİKAL MÜHENDİSLİK KENDİ BÜNYESİNDE PROJENİZE UYGUN ÖZEL TASARIMLAR SUNARAK KURŞUN  ZIRHLAMA VE DEKORASYON İŞLEMİNİ AYNI ANDA VE DAHA UYGUN FİYATLARA SUNMAKTA.

hhc medikal kurşunlu panel.jpeg
hhc medikal kurşunlu panel.jpg
kurşunlu panel hhc.jpg

Kurşunlu Panel

Kurşun yumuşak bir madde olduğundan kolayca dövülebilen ve şekil alabilen bir malzemedir. Aynı zamanda zehirleyici bir metal çeşididir. Genel kullanım alanlarının başında ilk olarak inşaat sektörü gelir. Bunun yanı sıra mermi ve lehim yapımında, pillerin dış yüzey kaplamalarında da sıklıkla kullanılmaktadır.  Kurşun panel çoğunlukla hastanelerin röntgen odalarında, radyasyon odalarında ve camilerin şadırvan ve çatı kaplamalarında koruma amaçlı kullanılmaktadır. Elektrik iletimi oldukça düşük bir maddedir. Korozyona karşı dayanıklılığı sebebiyle aşındırıcı maddelerin bulunduğu alanlarda güvenle kullanılabilir. Yoğunluğu yüksek ve maliyeti düşük bir malzemedir, ayrıca ışınlara karşı dirençli oluşu sebebiyle de birçok farklı alanda kullanımı yaygındır. Kurşun kaplama ve kurşun zırhlama işlemlerinde de kurşunlu panel kullanılır.

Kurşun Panel Özellikleri

Kurşunlu panel kullanım alanına göre kolay taşınabilmesi için tekerlekli ve çok parçalı olarak üretilmekte olup alan ölçülerine uygun olarak katlanabilir veya sabit bir şekilde monte edilebilir. Özellikle MR cihazlarının bulunduğu alanlarda, kemik ölçümü yapılan odalarda, mamografi cihazlarının kullanıldığı yerlerde perde görevi görerek zararlı ışınlara karşı koruma kalkanı oluşturur. Ameliyathane ve tıbbi tedavi yapılan hijyen şartlarının yüksek olduğu alanlarda kullanılan antibakteriyel kurşun panel sökülüp takılması oldukça kolay ve taşınabilir malzemelerdir. Kurulumu oldukça basit olup takıldığı yerden çıkarılıp farklı alanlarda kullanılabilir yapıdadır. Kullanılacak alanın ölçülerine uygun olarak tasarlanabilir. Temizlemesi kolay ve dayanıklı bir malzemedir. Çatı kaplamaları ve ses yalıtımı için de kullanılır. İhtiyaca uygun olarak farklı boyut, şekil ve kalınlıklarda üretilir. Kurşun kolay şekil alabilir özelliğe sahip olduğu için pek çok alanda kullanılması mümkündür.

Antibakteriyel Kurşun Paneller

Antibakteriyel kurşun paneller sızıntı ve geçirgenliğe karşı korumalıdır. Dış yüzeyinde kullanılan malzemeler paslanmaz çelik veya ahşap kurşun panel olarak farklılık gösterebilir. Kurşun panel oda kaplamalarında üstün kalite ve koruma sağlamak adına geliştirilmiş yüksek teknoloji ürünüdür. Kurulum esnasında çok dikkatli çalışılmalı temasından korunmalıdır. Özellikle röntgen ve radyasyon odaları kaplamalarında kullanılan kurşunlu panel kapılara, hasta giyinme kabinlerine de uygulanmalıdır. Zararlı ışınlardan korunmak için işlem sırasında kapı kapalı tutulmalıdır. Paneller arasında sızıntı oluşmaması için panellerin birbirine tamamen birleşik olarak ve herhangi bir yırtık veya delik olmadan kurulması gerekmektedir. Kurşun kaplamalı paneller farklı renk ve ölçülerde üretilebilir. Montajı oldukça kolaydır ancak zehirli bir malzeme olduğundan uzman yardımı alınması faydalı olacaktır.

 

Kurşun Panel Fiyatları

Kurşun levhaların uzun süreli dayanıklılığı ve maksimum verim için saflık derecesi yüksek ürünler kullanılmalıdır. Ahşap paneller de kurşun malzemenin yüzeyi MDF ile kaplanıp preslenerek istenilen ölçü ve şekillerde dizayn edilip kuruluma hazır bir şekilde tüketiciye sunulmaktadır. Genellikle radyasyon odalarının kapılarında kullanılan ahşap kurşun panel çeşitli renklerde üretilmiş olup yüzeyi mikrop barındırmayan ve silinerek kolaylıkla temizlenebilen ürünlerdir. Ürün hammaddesinde yabancı hammaddelerin bulunmaması ürünün yüksek koruyuculuk sağlamasına yardımcı olur. Kolayca şekil alabilen kurşun metali her yüzeye kolaylıkla uygulanabilir ve yüzey şekline tam olarak uyum sağlayabilir. Kullanılacağı alanın özelliklerine göre farklı kalınlıklarda üretilen panel çeşitleri arasından size en uygun ürün seçeneğini bulabilmeniz mümkündür. Ses yalıtımı nedeniyle cami, gösteri merkezleri ve konferans salonlarında da kullanılmaktadır. Kurşun panel fiyatı kullanılan hammaddenin kalitesine ve ağırlığına göre farklılık gösterebilir. Kullanılacak panel kalınlıkları ve plaka boyutları fiyatlandırma hususunda belirleyici niteliklerden biridir. Kurşun panel fiyatları her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile sizlere sunulur. Uzun ömürlü kullanım olanağı fiyat performans açısından oldukça avantajlıdır. Kullanacağınız alana en uygun seçenekleri profesyonellere danışarak öğrenebilirsiniz.

bottom of page