top of page
radyasyon zırhlama.jpg
KURŞUNLU TUĞLA HHC MEDİKAL.jpg
HHC KURŞUN TUĞLA.jpg
KURŞUN TUGLA HHC.jpg

KURŞUN TUĞLA

Kurşun tuğlalarımızı düz bir yüzey üzerine yüksek saflıkta kurşunu kare kalıplara dökerek, yüzeyi özel sertleştirme yöntemiyle sertleştirerek, hidrolik pres yöntemiyle büyük miktarlarda presleyerek, dişi, erkek ve köşe kilitli kurşun tuğla olarak üretmekteyiz. tamamen kilitli bir sistemde ve pürüzsüz ve kaygan bir yüzeye sahiptir. Özel sertleştirme yöntemi ile erkek ve dişi bağlantı noktalarının direnci arttırılmış ve güvenli bir kilitleme sistemi sağlanmıştır.

Radyasyon direnci için yüksek aktif alanlarda kurşun kullanılmaktadır.

KURŞUN TUĞLA UYGULAMASI

Kurşun ürünler çeşitli alanlarda kullanım özelliklerine sahiptir.Örneğin, sağlık sektöründeki sağlık sektöründe cami veya çeşitli müzik odaları özelliklerinin özelliklerine sahip kurşun malzemeler de yaygındır.

Radyoaktif maddelerin taşınması Kurşun tuğla radyoterapide ve nükleer uygulamalarda kullanılmaktadır. Ancak kurşun tuğla, radyoaktif izotopların, balast ağırlıklarının ve karşı ağırlıkların oluşturulması için çeşitli ebatlarda üretilebilir ve kullanılabilir. Kurşun kolay bir özelliğe sahiptir.

Ayrıca diğer metallerle alaşımlar için de kullanılabilir. Kurşun, paslanmama özelliği ile de öne çıkmaktadır. Simli renginden dolayı çeşitli yerlerde kozmetik amaçlı da kullanılmaktadır. Bugün farklı uygulamalara katılmak mümkün. Bu nedenle firmalar bu ürünü çeşitli kurşun tuğlalar ile yapmaktadır.

İmalat teknikleri birbirine kenetlenen tasarım, tuğlalar arasında radyasyon sızıntısı olmamasını sağlar. Bir çalışma alanında korumalı bir muhafaza oluşturmak için kullanıldığında, kurşun tuğlalar antibakteriyel boya ile boyanacaktır.

Kurşun tuğlalar, radyasyona dayanıklı bir duvar oluşturmak için kullanıldığında ham (boyasız) olarak sevk edilecektir. üretim teknikleri devreye giriyor.En yaygın üretim yöntemi genellikle kurşunun levha şeklinde üretilmesidir.

Bu levhalar istenilen koruyucu görevi yerine getirmek için farklı kalınlıklarda üretilebilir. Bunun yanında tuğla imalatı da vardır. Bu, nükleer tıp alanında kullanılan, genellikle sıcak ortamlardaki uygulamalarda tercih edilen bir yöntem dir.

Radyolojide ve ilaç endüstrisinde üretim tekniklerinde tercih edilen kurşun tuğlaların kullanımı, levha üretiminden daha iyi koruma sağlar.

Aynı zamanda bu ürünlerin kullanımı için çeşitli firmaların beklentilerine göre hizmetler sunulmaktadır. Kurşun kullanımı Radyasyon insan sağlığı için çok tehlikeli bir maddedir.

Bu radyasyon özelliğinden korunmak için İnce levha olarak üretilebilen kurşun perdeleme ürünleri, daha büyük ve daha kapsamlı tuğla tarzı üretim yöntemlerinde de farklılık göstermektedir.

bottom of page