top of page
Ara
  • hanefi çelik

panoramik röntgen odası kurşun kaplama

Güncelleme tarihi: 20 Mar 2022

Diş Hekimliği Muayehane, Poliklinik Alt Yapı, Dekorasyon, Röntgen Odası Kurulumu

Diş Hekimliği Muayehane, Poliklinik Alt Yapı, Dekorasyon, Röntgen Odası Kurulumu hhc medikal olarak yapmış olduğu işlerden sonra diş hekimliği kliniklerinin alt yapısı, dekorasyonu ve panoramik film odası kurulumu konusunda oldukça tecrübelidir.


Diş Ünitleri için kullanıcı deneyimlerinden edindiğimiz tecrübe ve diş ünite servislerinden almış olduğumuz teknik bilgiler ışığı altında zemin altından uygun standartlarda olarak atık su, kompresör, cerrahi aspiratör, temiz su, elektrik sistemlerinin döşenmesi, yönetmeliklere uygun olarak diş muayene odalarının dizaynı, yine Atom Enerjisi Kurumunun talimnamelerine uygun olarak kurşun levhalarla duvar kaplama , kurşun kapı yapımı kısacası panoramik röntgen odası kurulumunu garantili olarak gerçekleştirip. Arzu ettiğiniz polikliniği alt yapısından itibaren dekorasyonunu, sekreter deski, sterilizasyon odasına kadar sıfırdan alıp anahtar teslim her şeyi ile birlikte teslim ediyoruz. Çok spesifik olan bu işte bizlere güvenebilirsiniz.


panoramik röntgen odası kurşun kaplama

Teslim almış olduğumuz işin öncesi ve sonrasını görünce iş yerinizi tanıyamayacaksınız.


Diş polikliniği kurmak işi gerçekten deneyim gerektiren teknik bir iştir. Cerrahi aspiratör olacak mı? Bir Dental hasta programı kullanılacak mı? RVG düşünülüyor mu? Kompresörler nerde olacak? Bu ve bu gibi pek çok soruyu cevaplayıp işi ona göre planlamak gerekli. Yoksa her şey tamamlandıktan sonra bazı kötü sürprizlerle karşılaşılabilir.


Diş polikliniği kurmak işinde gerçekten çok iddialıyız bunu da geçmiş deneyimlerimize borçluyuz. O yüzden tüm türkiyede diş polikliniği, diş muayehanesi, ağız ve diş sağlığı kliniği, diş merkezi, diş hastanesi kurulum, teknik alt yapı, tasarım işlerinizde lütfen bizden ücretsiz keşif talep edin.hhc medikal

1.Türk Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) başvuru fiyatı nedir?


2.Kaç metrekarelik bir odaya ihtiyaç var?

Oda büyüklüğü için TAEK yönergeleri baz alınmalıdır. Panaromik diş röntgen odaları için 5 metrekare büyüklüğünde bir oda yeterli görülmektedir.


3.Duvarda asgari kurşun kaplanma yüksekliği nedir?

Yerden yükseklik en az 2 metre olmalıdır.


4.Kurşun levha kalınlığı ne olmalı?

Kurşun levha kalınlığı en az 1 milimetre olmalıdır. Odanın kapısı da kurşunla kaplanmalıdır.


5.Kurşun levhanın üzeri kaplanabilir mi?

Kurşun levhaların üzeri dekoratif malzemeler ile kaplanabilir.


6.Havalandırma sisteminin özellikleri nelerdir?

Kurum yerden havalandırma istemektedir. Zeminin 20-30 cm yukarısına konulacak dışarı açılan bir aspiratörle havlandırma işi halledilebilir.

Eğer bu yükseklikte dışarı delik açma olanağı yoksa yine de körük, boru ya da davlumbaz türü bir yapı ile emişin aşağıdan olması sağlanmalıdır.


7.Şutlama düğmesi odanın dışında mı bulunmalıdır?

Şutlama düğmesinin odanın dışında olması gerekiyor.

Ayrıca digital röntgenler için dışarıdan bir network kablosunun odaya girmesi gerekiyor. Bu kablonun geçeceği yer de daha önce düşünülmelidir.

Kurşun oda imal ederken TAEK Standartlarını uygulamak zorundayız, havalandırmasisteminden kapısına, elektrik tesisatından data hattına ve kurşun camlı penceresine kadar her uygulamamız Standartlar dahilindedir.

KURŞUN ODA KAPLAMA

Röntgen, Bilgisayarlı Tomografi, Tomografi, Radyoterapi, Panoramik röntgen odası duvarlarının kaplama işlemleri yapılabilmektedir.

İstenilen değerdeki kurşun levha ile zırhlanarak çelik konstrüksiyon üzerine tercih edilen modeli kaplamalar yapılmaktadır.

Radyasyona karşı yüksek bir radyasyon yalıtımı sağlamaktadır.

Kurşun kaplama hizmetinin yanında yine bu odalarda kullanılacak olan her ebatta kurşun cam ve kurşun kapılar ile oda güvenliğini eksiksiz olarak sağlamaktadır. Lütfen oda krokinizi göndererek teklif alınız .Panoramik röntgen odası kurşun kaplama
Teknik ekibimiz ile;panoramik

röntgen odası kurşun kaplama


Röntgen ve tomografi odaları TAEK standartlarında kurşun kaplama yapılır.

Panoramik diş röntgeni odaları tasarlanır ve zırhlanır.

İstenilen ölçü ve modelde kurşunlu kapı yapılır.

İstenilen ölçüde sabit ya da hareketli koruyucu paravanlar yapılır.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page